امنیت درب ورودی

امنیت درب ورودی شما بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود. ارقام ONS نشان می دهد که 76 درصد سرقت های خانگی از طریق درب بیرونی قابل دسترسی بوده است.

دسترسی به درب ورودی شما اغلب آسان است و اولین ورودی برای مزاحمان خواهد بود که به دنبال ورود به خانه شما هستند.

اطمینان از اینکه درب ورودی یا هر درب ورودی خانه شما تا حد امکان ایمن است، به کاهش احتمال دسترسی افراد ناخواسته به خانه شما کمک می کند.

چندین اقدامات احتیاطی وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی درب ورودی خود تا حد امکان انجام دهید که در این راهنما بررسی خواهیم کرد.

امنیت درب ورودی

چرا امنیت درب ورودی در ساخت درب ضد سرقت خارجی مهم است؟

ممکن است از تعداد دزدی‌های خانه که شامل ورود سارق از درب ورودی می‌شود تعجب کنید، اما درب ورودی ضعیف به هر مزاحم احتمالی اجازه می‌دهد شانس خود را امتحان کرده و وارد خانه شما شود.

درها و پنجره ها به عنوان ساده ترین نقطه ورود برای خانه شما در نظر گرفته می شوند، بنابراین، حتی اقدامات امنیتی قابل مشاهده درب ورودی می تواند برای جلوگیری از ورود سارقان احتمالی به خانه شما کافی باشد.

آرامش خاطر نیز برای شما مهم است، زیرا می توانید خانه خود را ترک کرده و بدون نگرانی در مورد مزاحمان، خانواده یا وسایل خود در خانه خود زندگی کنید.

در حالی که درب ورودی با تدابیر امنیتی ممکن است مانع کاملی برای متجاوزان نباشد، نفوذ آن‌ها را بسیار سخت‌تر می‌کند.

آیا درب ضد سرقت خارجی نیاز به ارتقا امنیت دارد؟

front door lock امنیت درب ورودی

در حالی که حفظ امنیت خانه شما همیشه یک اولویت است، شرایط خاصی وجود دارد که نیاز به آن به شدت افزایش می یابد.

بسیاری از این موارد قابل مشاهده هستند و به راحتی قابل تشخیص هستند، مانند اثرات سن یا آب و هوا بر بیرونی درب شما. یک قاب درب قدیمی می تواند مشکلات قابل توجهی ایجاد کند و دسترسی سارقان به خانه شما را بسیار آسان کند.

مهم است که به یاد داشته باشید، اگر می توانید نقاط ضعف را در درب ورودی و چارچوب درب خود ببینید، مزاحمان بالقوه نیز می توانند آن را مشاهده کنند. با این حال، عوامل دیگری فراتر از فرسودگی درب شما ممکن است شما را به ارتقاء سوق دهند.

اگر اخیراً قربانی دزدی شده اید، بهبود امنیت خانه می تواند راهی عالی برای بازگرداندن امنیت خانه شما باشد و به شما کمک کند احساس امنیت کنید.

به عنوان حداقل، درب ورودی که ایمن به نظر می رسد به مزاحمان احتمالی سیگنال می دهد که بقیه خانه به همان اندازه محافظت می شود و انجام سرقت را بسیار خطرناک می کند.

برای بهبود امنیت درب ورودی چه کاری می توان انجام داد؟

تعداد پیشرفت‌های موجود در بازار برای کمک به بهبود امنیت درب ورودی می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که هر گزینه (هرچقدر هم که کوچک باشد) خانه شما را امن‌تر می‌کند.

بیایید نگاهی به عواملی بیندازیم که می‌توانند به شما در بهبود امنیت درب ورودی موجودتان کمک کنند:

قفل درب ورودی برای امنیت

هر درب ضد سرقت ورودی به یک قفل نیاز دارد و تعداد زیادی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مهم است که از گزینه های موجود برای شما آگاه باشید. اگر متوجه شدید که قفل درب شما از زنگ زدگی، کهنه یا آسیب دیدگی رنج می برد، ممکن است بخواهید به دنبال قفل درب ایمن تر باشید.

ایمن ترین انواع درب ضد سرقت خارجی عبارتند از:

قفل پنج اهرمی – این قفل استاندارد در لیست قفل های تایید شده برای بیمه نامه های خانه است و یکی از رایج ترین انواع قفل است. هرچه قفل درب دارای اهرم‌های بیشتری باشد، شکستن آن سخت‌تر و ایمن‌تر است.
سیستم قفل چند نقطه ای – سیستم های قفل چند نقطه ای دارای سه نقطه قفل هستند و سیستم در داخل در قرار می گیرد. سپس با استفاده از دستگیره و کلید کار می کند و یکی از ایمن ترین انواع قفل درب جلو محسوب می شود.
ضامن شب – در حالی که می توان از گیره شب برای بهبود امنیت استفاده کرد، توصیه می شود که همراه با یکی از قفل های ذکر شده دیگر استفاده شود.

این قفل ها بر روی درب جلو نصب می شوند، بنابراین در صورت استفاده به تنهایی نسبت به سایر قفل ها ایمنی کمتری دارند. مجموعه ای از درب های جلوی نهایی Vfold همگی با قفل شب در دسترس هستند تا به شما کمک کنند خانه خود را ایمن نگه دارید.

قفل Deadbolt – قفل های Deadbolt باید با استفاده از یک کلید یا انگشت شست باز شوند و امنیت بسیار خوبی را برای خانه شما فراهم می کند زیرا غیرممکن است که با استفاده از تیغه چاقو یا کارت اعتباری به اجبار باز شوند.

این قفل ها بیشتر برای درب چوبی، درب فولادی یا درب فایبرگلاس مناسب هستند. نصب یک قفل خاموش بر روی درب توخالی می تواند امنیت قفل را به خطر بیندازد.
هنگام خرید یک سیستم قفل جدید، مهم است که با ارائه دهنده بیمه خانه خود چک کنید تا مطمئن شوید که آن نوع خاص را پوشش می دهد.

عدم انجام این کار می تواند به این معنی باشد که اگر بدترین اتفاق بیفتد، بیمه خانه شما هیچ دزدی را پوشش نمی دهد. داشتن قفل منطبق با استانداردهای بریتانیا معمولاً مورد توجه قرار می گیرد و همه قفل های فوق باید این استانداردها را رعایت کنند.

درب ضد سرقت خود را تقویت کنید
برای کمک به امنیت، می‌توان تقویت‌کننده‌های اضافی در درب منزل شما ایجاد کرد. یک تقویت کننده متداول یک گیره است که فقط می تواند از داخل قفل شود (و باز شود).

تا زمانی که درب جلوی شما از فولاد ساخته نشده باشد، می‌توانید خودتان یک پیچ و مهره نصب کنید و به ایجاد امنیت بیشتر کمک کند.

زنجیر درب گزینه دیگری است و به دلیل اینکه نیاز به باز شدن جلوی بیرونی از بیرون دارند، در صورت وقوع نفوذ، شواهد واضحی از خود به جای می‌گذارند.

همچنین می توانید برای امنیت بیشتر، آرماتورهای فولادی یا نیکل را در اطراف لولاها، پیچ ها یا قفل درب ها نصب کنید. با نصب اینها، لگد زدن درب تقریبا غیرممکن است، زیرا فلز به عنوان زره داخلی عمل می کند.

دستگیره درب باکیفیت نیز می تواند تاثیر زیادی بر امنیت درب ورودی شما داشته باشد. دستگیره درب با کیفیت پایین می تواند به راحتی شکسته، شکسته یا مجبور شود و دسترسی آسان به خانه شما را امکان پذیر می کند.

یک صفحه ضربه ای نصب کنید
صفحه ضربه ای امنیتی قطعه ای فلزی است که به طور خاص برای تقویت درب طراحی شده است. پایه درب قسمت خاصی از چارچوب درب شماست که مستعد ضعیف شدن است. با نصب صفحه ضربه ای، می توانید به سرعت امنیت خانه خود را بهبود بخشید.

منبع :https://www.vufold.co.uk/front-doors-advice/locations/security-and-hardware/make-your-front-door-more-secure

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.