درب ضد سرقت تجاری

درب ضد سرقت تجاری

قبل از پرداختن به نحوه عملکرد سیستم ورودی درب ضد سرقت تجاری و انتخاب قفل درب های ضد سرقت تجاری برای فضای خود، مهم است که به این نکته توجه کنید که چرا سیستم های کنترل دسترسی تجاری بسیار مهم هستند.

هنگامی که صحبت از امنیت تجاری می شود، سیستم های کنترل دسترسی برای تعیین اینکه چه کسی و چه زمانی می تواند وارد ساختمان شود، حیاتی است، اما این فناوری به طور مداوم برای بهبود حفاظت از دارایی و کاهش خطرات امنیتی در حال پیشرفت است.

امروزه سیستم های کنترل دسترسی درب های ضد سرقت تجاری به چیزی بیش از یک قفل و کلید مجهز هستند. برترین سیستم‌های کنترل دسترسی تجاری امروزی علاوه بر ایمن نگه‌داشتن درب‌ها، افرادی را که می‌آیند و می‌ روند، قفل درها باز می‌شوند را ردیابی می‌کنند و ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای از جمله دسترسی از راه دور، ورود بدون لمس برای درب های ضد سرقت تجاری، و ردیابی اشغال بومی ارائه می‌دهند. قابلیت های یک سیستم کنترل دسترسی درب های ضد سرقت تجاری به نوع درب های ضد سرقت تجاری نصب شده در ساختمان نیز بستگی دارد.

حتی پیشرفته‌ترین سیستم‌های قفل درب ضد سرقت تجاری هنوز به دو جزء اساسی نیاز دارند که احتمالاً با آنها آشنا هستید: یک قفل و یک کلید.

قفل درب های ضد سرقت تجاری یکی از بخش های ضروری هر سیستم امنیتی درب اداری، روشی قابل اعتماد برای کنترل دسترسی برای هر کسب و کاری با اندازه است. اما نحوه عملکرد آن قفل های درب های ضد سرقت تجاری در مورد امنیت ساختمان تفاوت ایجاد می کند.

هنگام مقایسه یک سیستم قفل تجاری سنتی تر با مدل های جدیدتر مانند قفل درب هوشمند تجاری یا قفل درب های بدون کلید تجاری، مهم است که اصول این فناوری را درک کنید و بدانید که مزایا و معایب آن ها چیست قبل از اینکه به آنها به عنوان امنیت اصلی خود توجه کنید.

سیستم کنترل دسترسی درب ضد سرقت تجاری

قفل درب ضد سرقت تجاری چیست؟یک سیستم قفل درب ضد سرقت تجاری ممکن است شبیه قفل هایی باشد که در یک خانه یا آپارتمان می بینید، اما قدرت و عملکرد آن چیزی است که قفل درب های ضد سرقت تجاری را متمایز می کند.

قبل از اینکه به نحوه عملکرد این قفل ها در یک سیستم امنیتی تجاری بپردازید، ابتدا باید بین این که کدام یک برای استفاده سنگین و حفاظت مورد نیاز در یک محیط اداری یا تجاری رتبه بندی می شوند، تفاوت قائل شوید. سه درجه برای قفل درب های ضد سرقت تجاری وجود دارد:

قفل های درجه 3: قفل های استانداردی هستند که معمولاً در داخل خانه ها یا برای درب های اداری داخلی استفاده می شوند. در حالی که قفل های تجاری درجه 3 در دسترس هستند، استفاده از آنها در درب های خارجی یا برای فضاهایی که نیاز به امنیت بیشتری دارند توصیه نمی شود.

قفل درب های تجاری درجه 2: در مناطقی استفاده می شود که ترافیک بیشتری دارند و به امنیت بهتری نیاز دارند، مانند ساختمان اداری یا منطقه لابی. آنها دوام بیشتری نسبت به مکانیسم های قفل درجه 3 دارند که آنها را به گزینه ای رایج برای فضاهای تجاری تبدیل می کند.

درجه 1: قوی ترین نوع قفل درب ضد سرقت تجاری است و بهترین امنیت را با طولانی ترین طول عمر ارائه می دهد. اغلب در مناطق با امنیت بالا مانند بیمارستان ها، مدارس و موزه ها استفاده می شود.

قفل درب های ضد سرقت  تجاری درجه 1 در برابر استفاده زیاد مقاومت می کنند، با مواد بادوام ساخته شده اند و شکستن آنها سخت تر است.

درجه سیستم قفل درب ضد سرقت تجاری با نگاه کردن به دوام اجزایی مانند صفحه ضربه‌گیر درب ضد سرقت تجاری، سیلندر قفل، مهره‌ها یا چفت‌ها، به علاوه دستگیره‌ها، اهرم‌ها، دکمه‌ها یا دستگیره‌ها تعیین می‌شود.

درجه نیز با قدرت مکانیسم های قفل و میزان مقاومت سیستم در طول زمان اندازه گیری می شود.

آشنایی با انواع قفل درب های ضد سرقت تجاری

داشتن قفل درب های ضد سرقت تجاری مناسب برای امنیت ساختمان ضروری است. در حالی که واضح است که مشاغل باید قفل درب های ضد سرقت تجاری درجه 1 یا درجه 2 را نصب کنند، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام انتخاب بهترین سیستم قفل درب اداری در نظر بگیرید.

یک سیستم امنیتی برای کاربردهای درب اداری باید میزان ساییدگی و پارگی سیستم قفل را در نظر بگیرد و اینکه آیا قفل دستی درب یا سیستم قفل برقی درب تجاری مناسب‌تر است.

قفل های اهرمی استوانه ای

این نوع قفل درب ضد سرقت تجاری بهترین استفاده را برای درب های داخلی است که نیازی به امنیت بالایی ندارند. نصب سریع، قفل های اهرمی استوانه ای دارای یک دستگیره در دو طرف در است که یک استوانه کوچک در داخل بدنه مکانیزم قفل وجود دارد.

این سیستم قفل درب اداری در طیف وسیعی از سبک ها برای مطابقت با زیبایی های مختلف ارائه می شود، اما اغلب فاقد عملکرد ویژگی های امنیتی پیشرفته تر، مانند باز کردن قفل درب از راه دور و ورود بدون کلید تجاری است.

این بدان معناست که اگر یک کارمند جابجا می‌شوید یا شخصی کلید خود را گم می‌کند، احتمالاً مجبور خواهید بود برای حفظ امنیت، تمام قفل‌های در و کلیدها را مجدداً باز کنید. برخی از قفل های اهرمی استوانه ای دارای هسته ای هستند که به راحتی قابل تعویض هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به تعویض کل مکانیسم دارند.

قفل های مورتیز
در کاربردهای تجاری بسیار متداول است، قفل های مورتیس در برابر ورود اجباری مقاوم هستند. قفل‌های مورتیس دارای یک صفحه ضربه‌گیر درب ضد سرقت تجاری هستند که مهره‌های آن در داخل بدنه قفل قرار دارد و شکستن قفل بدون کلید را سخت تر می‌کند.

این قفل تجاری سنگین بسیار بادوام است و برای صنایع مختلف و موارد استفاده قابل تطبیق است، اما بدنه و سیلندر بزرگ به این معنی است که برای نصب به یک جیب بزرگ در داخل درب نیاز دارند.

همیشه یک متخصص سیستم قفل درب ضد سرقت تجاری حرفه ای داشته باشید که قفل ها را نصب کند.

قفل های Deadbolt
قفل های Deadbolt معمولاً همراه با سایر انواع قفل درب های ضد سرقت تجاری استفاده می شوند. آنها به راحتی بر روی اکثر درب ها نصب می شوند و یک لایه محافظ اضافی اضافه می کنند.

در حالی که باز کردن قفل دستی بیشتر در مورد پیچ‌های بسته رایج است، سیستم‌های قفل مغناطیسی درب ضد سرقت تجاری و سیستم‌های قفل خودکار درب برای مشاغلی وجود دارند که گزینه‌های بسته‌بندی از راه دور و بدون کلید دارند.

قفل الکترونیکی و قفل هوشمند
قفل‌های الکترونیکی تجاری نوع پیشرفته‌تری از فناوری قفل هستند که دارای طیف وسیعی از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها برای ایمن نگه داشتن دفاتر و ساختمان‌ها هستند. یک نوع گزینه رایج برای انعطاف پذیری و راحتی، قفل درب الکترونیکی تجاری شامل سیستم های قفل درب مغناطیسی تجاری، قفل درب های ضد سرقت تجاری بدون کلید و سیستم های درب صفحه کلید تجاری است.

وجه تمایز اصلی بین این سیستم‌ها و سیستم‌های سنتی‌تر این است که قفل‌های الکترونیکی تجاری درب، نیاز به صدور کلید را از بین می‌برند، در عوض از یک کد پین، کارت تند کشیدن یا اعتبار موبایل برای باز کردن قفل درب استفاده می‌کنند. سیستم‌های قفل مغناطیسی درب ضد سرقت تجاری باید توسط یک متخصص نصب شوند و می‌توانند به همراه کارت‌خوان مجاورتی مجزا، صفحه‌کلید یا کارت‌خوان تجاری RFID کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.