تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

تفاوت درب ضد سرقت و درب های معمولی در ایمنی آن هاست. در درب های ضد سرقت امکان اهرم کردن غیر ممکن است و چون لایه ی فولادی داخل در وجود دارد امکان شکستن در نیز وجود ندارد. این درب ها در مقایسه با درب های معمولی بسیار ایمن تر هستند و به دلیل ساختار محکم آنها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

درب های ضد سرقت عایق صوتی وحرارتی هستند و در صورت نیاز به ایمنی بیشتر قابلیت تجهیز با سایر وسایل امنیتی را دارا هستند در صورتی که این قابلیت در درب های معمولی وجود ندارد.

مزایای درب ضد سرقت نسبت به درب معمولی

 

تفاوت های درب ضد سرقت و درب معمولی

درب های ضد سرقت دارای تکنولوژی های متفاوتی نسبت به درب های معمولی هستند. در برخی از درب های ضد سرقت از حسگرها و قابلیت های لمسی استفاده می شود که باعث ایمنی بیشتر نسبت به درب های معمولی می شوند.

درب های معمولی که معمولا از چوب ام دی اف ساخته می شوند دارای ایمنی بالایی نمی باشند. درب هایی که با چوب ام دی اف ساخته می شوند دو حالت دارند یا از ام دی اف کامل ساخته شده اند و یا دو طرف درب از ام دی اف با ضخامت بیشتر از 5 میل ساخته شده است ولی وسط درب با شبکه های چوبی پر می شود.

درب های چوبی معمولی ورودی هیچ فلزی در آن استفاده نشده و درب بدون قفل و یراق آلات به فروش میرسد و باید قفل و یراق آلات را جدا تهیه کنید و به نصاب تحویل دهید، ولی درب های ضد سرقت با تمام قفل های 7 یا 14 زبانه و یراق آلات به فروش می رسد.

 همچنین درب های ضد سرقت دارای گارانتی می باشند. همچنین نصب درب ضد سرقت بسیار سخت تر از درب های معمولی است و نصب درب ضد سرقت همراه با چهارچوب است.

تفاوت دیگر درب های ضد سرقت با درب های معمولی در ضخامت و قطر آن است. یکی دیگر از عواملی که باعث بالا رفتن ایمنی درب ها می شود قطر درب است. درب های عادی معمولا در قطر 5.1 سانتی متر ساخته می شوند ولی قطر درب ضد سرقت معمولا 7 سانتی متر است.

قفل درب های ضد سرقت و درب چوبی معمولی

 

قفل درب ضدسرقت

برخلاف درب های معمولی که به راحتی باز می شوند در درب های ضد سرقت از قفل های ایمن استفاده می شود که به آسانی قابلیت باز شدن را ندارند و زبانه قفل در 4 جهت در چهارچوب وارد شده و قفل می شوند.

قفل و یراق آلاتی که در درب ضد سرقت به کار برده می شود از نوع گاو صندوقی هستند به این معنی که از سه قفل برای متصل کردن لنگه درب به چهار چوب استفاده می کنند و در قسمت داخلی تر عایق های صوتی به هر دو طرف درب اضافه شده اند.

رویه درب ضد سرقت معمولا از ام دی اف طرح دار، ساده و برجسته است که ضخامت های 8 تا 14 میلی متری دارند و از روکش های مانند ام دی اف برای پوشش لایه بیرونی درب استفاده می شود که زیبایی درب های ضد سرقت را بالا می برد.

این روکش ها به صورت رنگ یا پی وی سی قابل نصب هستند. در سیستم قفل ضد سرقت با چرخاندن کلید به طور هم زمان 8 زبانه متحرک و ثابت از دو جهت وارد چهار چوب می شود.

بعضی از درب های ضد سرقت دارای کلید های کامپیوتری هستند که 8 عدد کلید کامپیوتری دارند و 3 عدد از آنها معروف به کلید کارگری است و 5 عدد به عنوان کلید اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع رنگ استفاده شده برای درب ضد سرقت و درب معمولی

داشتن رنگ ثابت و ماندگار از دیگر تفاوت های درب ضد سرقت با درب معمولی است. رنگ استفاده شده در درب های ضد سرقت متفاوت از رنگ استفاده شده در درب های معمولی است .

به دلیل اینکه رنگ آمیزی در درب های ضد سرقت پیچیده است تا در مقابل خراش ها مقاوم باشند. همین طور قیمت درب های ضد سرقت با توجه به کارایی و تجهیزات نصب شده روی آن متفاوت است هر چقدر که دارای تجهیزات بیشتری باشد قیمت درب نیز بیشتر است.

امنیت درب های ضد سرقت

اجزای درب ضد سرقت

از مهم ترین تفاوت های درب ضد سرقت و درب های معمولی امنیت آن است. استفاده از فلزات با دوام در درب های ضد سرقت امنیت آن ها را در برابر انواع سرقت ها بالا می برد.

چهار چوب آن دارای 17 سانتی متر ضخامت می باشد که قطر ورق آن 1.4 میلی متر می باشد. لنگه درب 90 میلی متر ضخامت دارد. جنس درب از ورق استیل ضد زنگ است و ساختار داخلی درب از ورق استیل یکپارچه است.

قیمت انواع درب

درب های ضد سرقت به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند و قفل و یراق آلات به کار رفته شده در آن ها، قفل های هوشمند، نوع چوب، نوع رنگی که در آنها به کار رفته است دارای قیمت بیشتری نسبت به درب های معمولی هستند.

همچنین تعیین قیمت دقیق برای آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. چرا که بسته به میزان ابعاد و قسمتی که مشتری میخواهد متفاوت است. همچنین جنس به کار رفته اعم از ساختار و چهارچوب آن میتواند در قیمت نهایی درب اثر گذار باشند.

اجزای درب ضد سرقت

امنیت درب های ضد سرقت

بهترین گزینه برای یک درب مناسب

خرید درب ضد سرقت یکی از عواملی است که شما می توانید با خرید آن از امنیت خانه خود مطمئن شوید اما کیفیت درب های ضد سرقت نیز و اطمینان حاصل کردن از قفل های آن بسیار مهم است اگر میخواهید از امنیت خانه خود مطمئن شوید درب ضد سرقت خود را از ما خریداری نمایید. برای خرید می توانید از فروشگاه ما دیدن فرمایید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال و دریافت مشاوره می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.